Daj się ocenić, czyli marketing szeptany, a wystawianie ocen na portalach opiniotwórczych

Szept, który przeradza się w głośny krzyk sukcesu? Buzz marketing może sprawić, że Twoja firma będzie na ustach całego świata. To bardzo skuteczna forma promocji pod warunkiem, że stawisz na wiarygodność komunikatów i ich merytoryczną wartość.

Dobrze prowadzony marketing szeptany wywołuje pozytywne reakcje konsumentów oraz wpływa na wzrost zainteresowania naszą ofertą. Statystycznie aż 88% użytkowników ufa rzetelnym opiniom i ocenom, dlatego warto zainwestować ten obszar promocji. Proces wdrażania buzz marketingu można oddać w ręce agencji oraz stworzyć mechanizm pozyskiwania pozytywnych ocen na portalach opiniotwórczych od samych klientów. Jak to zrobić? Śpieszymy z odpowiedzią.

szeptanka

Lojalny klient, to dobry klient

Skutecznym rozwiązaniem mogą w tym przypadku okazać się programy lojalnościowe i afiliacyjne. Zachęcą one użytkowników do dzielenia się rekomendacją w miejscach opiniotwórczych. Za opinie możemy podarować na przykład zniżkę na kolejne zakupy lub drobny upominek.

Influencer prawdę Ci powie

Ciekawym rozwiązaniem są również profesjonalni ambasadorzy marki, którzy na swoich kanałach społecznościowych rzetelnie opowiedzą o naszych produktach. Najlepiej oprzeć się tutaj na autorytetach poniekąd związanych z naszą branżą lub popularnych celebrytach, którzy kształtują potrzeby zakupowe.

Pozostań z klientem w relacji

Niemałą rolę w procesie pozyskiwania opinii odgrywa tu obsługa posprzedażowa. Warto uruchomić spersonalizowane wiadomości email lub sms z prośbą o pozostawienie opinii na jestem z portali opiniotwórczych lub w sekcji rekomendacje na Twojej stronie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]